• 1402/01/30
  • - تعداد بازدید: 304
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاسارگاد

تعطیلی یک مرکز لیزرتراپی غیر مجاز در شهرستان پاسارگاد

یک مرکز زیبایی لیزرتراپی متخلف در سعادت شهر بدلیل مداخله غیر مجاز در امر درمان، توسط کارشناس نظارت بر درمان شبکه بهداشت با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی پلمب گردید.

یک مرکز زیبایی لیزرتراپی متخلف در سعادت شهر بدلیل مداخله غیر مجاز در امر درمان، توسط کارشناس نظارت بر درمان شبکه بهداشت ، با حضور رئیس شبکه و مدیریت حراست شبکه  با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی پلمب گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاسارگاد، دکتر "حسین پور"رئیس شبکه گفت: این مرکز بر اساس گزارش های رسیده و به دنبال نظارت و پیگیری­های کارشناس نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان، شناسایی و پس از بررسی های انجام شده، مشخص شد که فعالیت آن بدون حضور پزشک متخصص یا دوره دیده انجام می شود.
"حسین پور" در ادامه گفت: انجام هرگونه اعمال زیبایی از طریق لیزر تراپی باید در اماکن مجوز دار از جمله مطب یا کلینیک صورت گیرد و مسوءل فنی این مراکز نیز باید یک پزشک متخصص مرتبط یا دوره دیده و دارای گواهینامه معتبر آموزشی باشد.
«حسین پور» افزود: انجام لیزر نیاز به اطلاعات وسیعی در زمینه بیماری پوست دارد و افرادی که بدون مجوزهای لازم در این زمینه فعالیت دارند، ممکن است آسیب­های جبران ­ناپذیری به سلامت مردم وارد نموده و بر اساس قوانین وزارت بهداشت، تنها پزشکان دارای مجوز می­توانند در این حوزه مداخله درمانی داشته باشند.

او ادامه داد: با توجه به اینکه فعالیت مراکز غیر مجاز و یا افراد فاقد صلاحیت در حیطه درمان موجب تهدید سلامت عمومی می شود، ضروریست تا شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با شماره 190 تماس بگیرند./ روح اله جنگجو

پایان خبر

  • گروه خبری : اخبار,پیام سلامت,اخبار واحدها
  • کد خبری : 77207
کلیدواژه

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید